Az alapítvány 1996-ban jött létre. Az 5 fős kuratórium és a 3 fős ellenőrző bizottság az alapítók céljainak és elvárásainak megfelelően végzik munkájukat. Az alapítvány az elmúlt időszakban az alábbi segítséget nyújtotta: 6 db PC vásárlása, 70 m függöny vásárlása, sportszerek, internet hozzáférés, mikroszkópok, videófilmek, akvárium, 20 db CD lejátszós magnó, tanulmányi kirándulások támogatása, iskolai úszás oktatás autóbusz költsége, 15 személyes nyelvi labor, tankonyha támogatása, nagyképernyős televízió, videomagnó, DVD lejátszó vásárlása.
Évente jótékonysági bálokat rendeznek, melynek bevételét az iskola tanulóinak egynapos kirándulására fordítják.


Kuratórium elnöke: Pusztai Balázsné
Kuratórium elérhet ősége: Ópályi Általános Iskola Tanulóiért Közalapítvány
Ópályi, Rajk L. út 20.
Tel.: (44) 407-676